XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16. VII. 2017r.

W pracy i odpoczynku miejmy czas dla Pana Boga, pamiętajmy o codziennym pacierzu i niedzielnej Mszy św. posilajmy się często Komunią świętą.

W liturgii kościoła wspominamy: - czwartek – 20. VII. - błog. Czesława; - sobota – 22. VII - św. Marii Magdaleny.

Pielgrzymi na Jasną Górę będą w Kcyni w 20 lipca. Rodziny niech podejmą pielgrzymów obiadem. Zgłosiło się 9 rodzin, które przyjmą 46 pielgrzymów, a pielgrzymów będzie ok 80.

Bóg zapłać za ofiary na renowacje Krzyża składane  w biurze parafialnym i na tacę w ubiegłą niedzielę.

Puste jest miejsce po Cudownym Kcyńskim Krzyżu, bo pan Miłosz Kwapiszewski – konserwator zabrał Krzyż do konserwacji i renowacji.

Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na przeprowadzenie  prac badawczych: odkrywkowych i technologicznych oraz analizy stanu zachowania ołtarza głównego z kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Kcyni. Prace te wykonywać będą studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod nadzorem i kierownictwem pana dr Solidy Lim. Prace rozpoczną się w poniedziałek 17. Lipca. Pracujących wspierajmy naszymi modlitwami.

Zachęcamy do czytanie Przewodnika Katolickiego.

Odpust ku czci św. Jakuba w Dziewierzewie w niedzielę 23. VII. suma o 12,30

__________________________________________________________________________________________

Zapraszamy również do zakładki: "Z życia Parafii"