Modlitwa św. Augustyna do Ducha Świętego

bądź moją siłą Duchu Święty, ażebym czynił to, co święte;

bądź mym pragnieniem Duchu Święty, ażebym ukochał to, co święte;

bądź moją mocą Duchu Święty, ażebym strzegł tego, co święte;

strzeż mnie od złego Duchu Święty, ażebym nie stracił tego, co święte. Amen.

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

21. V. 2017r.

W przyszłą niedzielę – 28 V – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku /26 V/ nowenna do Ducha Świętego. Tego dnia przypada 44 rocznica święceń kapłańskich naszego Biskupa.

Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. ok. 18,00. Odprawiajmy to nabożeństwo w wioskach przy figurach i krzyżach.

Przeżyliśmy w parafii: -  I Komunią św. dzieci. Bóg zapłać Siostrom Służebniczkom za przygotowanie liturgii, Siostrom, Radkowi, Wiktorowi i p. Annie za  dekorację naszej świątyni, Rodzicom za wymycie kościoła. Sprzątało 24 rodziców, a 55 dzieci przystąpi do I Komunii św. [Paniom: Balcerek, Burzyńska, Chmara, Chojnacka, Czechowska, Grabiszewska, Hadzicka-Damazyn, Hemerling, Kroll, Kwiatkowska, Maciejewska, Matuszewska, Mika, Musiał, Pawlak, Polowiec, Pyszczyńska, Przyjazna, Sobucka, Staszewska, Szczepańska, Sznajderowska, panom: Krzyżanowski, Walentowski.]   Bóg zapłać za prace dla parafii panom: Kubik Cybulski,  Michalski i Kaczorowski.

Bóg zapłać za dar ołtarza: - Dzieciom I komunijnym – 3 000 zł i Młodzieży bierzmowanej – 1 900 zł.

Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio we wtorek – 23. 05. -  od 17,00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

Bóg zapłać za udział w różańcu fatimskim na ulicach naszego Miasta: Młodzieży za rozważania tajemnic, Matkom, Ojcom, Młodzieży, Ministrantom, Lektorom,  Braciom Towarzystwa św. Wojciecha, Strażakom i wszystkim wiernym za modlitwę. Policji za troskę o bezpieczeństwo podczas tego nabożeństwa.

Odpust w Sipiorach w poniedziałek, suma o 18,00.

__________________________________________________________________________________________

Zapraszamy również do zakładki: "Z życia Parafii"